جلسه هیات مدیره انجمن مورخ 89/8/18

جلسه هیئت مدیره انجمن مهندسان مشاور استان فارس در روز سه شنبه مورخ 18/8/89 در محل شرکت حاسب فارس با حضور اعضای محترم هیئت مدیره و بازرسین برگزار گردید:


 

آقای مهندس حق بین گزارشی درباره جلسه هیئت مدیره با آقای مهندس میرزایی مدیرکل محترم دفتر فنی استانداری فارس بیان نمودند که بعنوان اخبار در سایت درج شده است . پیرو صحبتهای آقای مهندس حق بین درباره مشکلات رتبه بندی مشاوران آقای مهندس رستگار پیشنهاد دادند که باید با انجمنهای استانهای دیگر صحبت شود و همگی با هم در این باره اقدام کنیم.همچنین مقرر شد انجمن با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شیراز ملاقاتی داشته و در مورد مساله فوق الذکر چاره ای بیاندیشند.
آقای مهندس سیادت پیشنهاد کردند که باید انجمن سمیناری تشکیل دهد و در آن نرم افزاری آموزش دهد که همه پیمانکاران بتوانند صورت جلسات خود را به صورت نرم افزاری ارائه دهند . و مقرر گردید با سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس و همچنین سازمان مسکن و شهرسازی فارس نامه ای نوشته شود و جهت معرفی نرم افزار با انجمن همکاری کنند .
همچنین ایشان درباره بیمه تکمیلی صحبت کردند مبینی بر اینکه انجمن بین تمام شرکت بیمه ، بیمه آسیا را انتخاب نمود بدلیل اینکه در مواردی چون دوران انتظار ، نرخ اضافه سن بالای 60 سال ، اضافه نرخ پدر و مادر تحت تکفل شامل تخفیف گردیده است .
در ادامه سخنان خود درمورد عضویت در کانون کارفرمایان استان فارس صحبت کردند مبنی بر اینکه انجمن عضو کانون کارفرمایان شده است و برای حل اختلاف بین کارگر و کارفرما شورایی تشکیل نموده به درخواست اداره کار و کانون کارفرمایان که در این شورای سازش  آقایان مهندس رستگار و مهندس حق بین بعنوان نماینده از طرف کارفرما و آقایان مهندس کشاورزی و مهندس توکلی بعنوان نماینده کارگر انتخاب گردیدند.

 


آقای مهندس علمداری گله مند بودند از چاپ نشریه در انتشار جدید آن و از هیئت مدیره جهت ارتقاء نشریه و همچنین چاپ آن تقاضای پیشنهادات مفید و مثمر ثمر کردند.
آقای مهندس سیف زاده از سمیناری که در مشهد مقدس چندی پیش برگزار شده بود توضیحاتی دادند مبنی بر اینکه سمینار توریسم سلامت اتاق کشورهای اسلامی در مشهد برگزار شد که در آن بیمارستان رضوی اسپانسر برنامه بود. نمایندگانی از عراق ، مالزی ، ترکیه ، جامعه اروپا ، هند ، اوگاندا در این سمینار 3 روزه حضور داشتند . آماری که ارائه دادند به این قرار بود که از 25 میلیون توریست زوار که مشهد دارد یک میلیون آن خارجی هستند ، ترکیه از 27 میلیون توریستی که وارد کشور می شوند 1370000 نفر آن ایرانی است . چرا در کشور ایران باید استان فارس فراموش شود انجمن باید جهت توسعه پایدار استان تلاش کند . نقش انجمن جهت جذب سرمایه گزاری گردشگری در این استان چیست ؟ انجمن تصمیم گرفت که درباره این مساله مهم با آیت اله مکارم شیرازی ملاقاتی داشته باشد و در مورد جذب توریست صحبتهایی شود.

 


آقای علی پور بعنوان کارشناس صنعت بیمه در این جلسه حضور داشتند . ایشان طرحی بنام امکان سنجی استفاده حداکثری انجمن مهندسان مشاور در صنعت بیمه کشور طراحی نموده اند و گفتند که حاضرند با انجمن همکاری نمایند. هیئت مدیره از ایشان خواستند تا خلاصه طرح را به ما بدهند تا به اعضا اطلاع رسانی شود و جلسات تخصصی تر برگزار گردد و این طرح مطرح شود.