تشکیل جلسات مختلف توسط انجمن مهندسان مشاور استان فارس

برگزاری جلسه با مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس

همکاران عزیز
با سلام گزارشی از جلسه هیئت مدیره با جناب آقای مهندس میرزایی مدیرکل محترم دفتر فنی استانداری تقدیم می گردد:

 

الف : تاریخ و ساعت و محل جلسه :
در ساعت 14 مورخ 2/8/89 در محل سالن جلسات دفتر معاونت عمرانی استانداری 
ب : اعضاء حاضر در جلسه :
آقایان مهندسان سیدمرتضی سیف زاده ،  عبدالحسین حق بین ، علمدار علمداری ، حسین ابراهیمی ، ابوالقاسم رستگار ، سید محسن سیادت ، خانم مهندس مرادی
ج : مذاکرات انجام شده :
در ابتدا آقای مهندس سیف زاده ضمن تشکر از وقت داده شده به اعضاء موارد و مشکلات مشاوران و همچنین آمادگی انجمن را برای همکاری با دفتر فنی استانداری در زمینه های مربوطه مطرح نمودند.
در کمیته بررسی کیفی و فنی انتخاب مشاور برای انتخاب مشاور از نماینده انجمن دعوت بعمل آید و حتماً در جلسه حضور داشته باشد.
انجمن مهندسان مشاور می تواند در مورد صدور پایه های 2 و 3 جهت رتبه بندی نسبت به ثبت نام  ، تکمیل پرونده و تهیه مستندات و انجام راهنماییهای لازم اقدام و پروانه مربوطه توسط معاونت محترم استانداری استان صادر گردد.
آمادگی جهت تشکیل کمیته داوری و رفع حل اختلاف بین مشاور و کارفرما و استفاده از اساتید مجرب در کادر انجمن .
همچنین انجمن دارای سایت و نشریه قوی و سررسید میباشد .
سپس افراد حاضر در جلسه مشکلات خود را مطرح نمودند.
آقای مهندس سیادت از روند کند بودن رتبه بندی و مشکل در سیستم نرم افزاری گله می کردند و اینکه بدون داشتن رتبه و تمدید آن چگونه می توان کار را ادامه داد با وجود ایراداتی که کارفرما خواهد گرفت. همچنین از واگذاری پروژه های بزرگ به مشاوران غیر بومی بسیار نگران کننده میباشد.
آقای مهندس حق بین جهت کارگاه های آموزشی از بخش آموزش شورای فنی خواستند که دوباره همکاری لازم را انجام دهد.
آقای مهندس علمداری یکی از مثالهایی که زدند برای استفاده از مشاوران بومی خشک شدن تالابهای استان فارس بود که بعلت اطلاعات کافی مشاوران استان از مناطق و... بهتر می توانند همکاری کنند تا مشاوری که از استان دیگر این کار را بعهده می گیرد. برای حفظ اشتغال و کمک به توسعه پایدار باید اقداماتی صورت گیرد.
آقای مهندس رستگار نگران بودند از اینکه چرا کارفرما مشاور را همکار خود نمی داند و پیمانکار و مشاور را در یک طرف و خود را در طرف دیگر قرار می دهد .برای رفع مشکل باید همایش و یا جلساتی برگزار گردد تا مسئولیت مشاوران کاملاً شناسانده شود.
آقای مهندس ابراهیمی از اینکه مشاوران استان توانمندی و لیاقت کافی برای انجام تمام کارهای اجرایی استان را دارند در پیرو صحبتهای مهندس سیف زاده تاکید نمودند. انجمن با همکاری استانداری می تواند بازوی توانمند معاونت فنی استانداری باشد و همچنین سبب تقویت مدیریت استان نیز شود.
جناب آقای مهندس میرزایی ضمن خوشامدگویی به هیئت مدیره انجمن از توانمندی مهندسان مشاور استان گفتند و از مشاوران خواستند که در زمینه های مربوط به تخصص خود بیشتر فعالیت نمایند و خود را نشان دهند. بحث استفاده از مشاوران بومی و حمایت از آنها حتماً در جلسه شورای فنی مطرح خواهد شد و اگر ما مشاوران را حمایت نکنیم هرگز قوی و قدر نخواهند شد . تلاش زیادی بر رفع مشکل جهت اخذ رتبه بندی شد و نامه نگاری های زیادی به تهران انجام گرفت ولی متاسفانه وضع بدتر شد و با وجود سامانه جدید تمام کارها از طریق سایت صورت گرفت که این سیستم نرم افزاری مشکلات فراوانی بوجود آورده .
از انجمن توقع داریم که مشکلات مشاوران را به ما انتقال داده تا ما نیز به تهران منتقل کنیم .
پیشنهاد وجود نماینده انجمن در انتخاب مشاور را در شورای فنی توصیه می کنیم که حتماٌ به صورت یک دستورالعمل آورده شود. برای ایجاد کمیته حل اختلاف نیز با آقای مهندس محسنی مشورت کرده و اطلاع می دهیم . درباره کارگروه های آموزشی به شورای فنی منتقل می کنیم تا حمایت کنند.
باید انجمن مشاوران توانمند را به دستگاههای اجرایی معرفی نماید و اگر در زمینه ای مشاور توانمند نبود صادقانه اعلام نماید.برگزاری جلسه با